17.11.2022

Skrzynia Beniamina

„Skrzynia Benjamina – bawimy się razem na pograniczu polsko-czeskim”

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu zakończył realizację projektu „Skrzynia Benjamina – bawimy się razem na pograniczu polsko-czeskim”. Projekt skierowany był do dzieci, a głównymi założeniami było napisanie i wydanie bajki pt.: „Skrzynia Benjamina”, stworzenie i wydanie gry, kartek pocztowych, magnesów oraz przygotowanie i przeprowadzenie wydarzeń dla dzieci. W 2021 roku trwały spotkania z Naszym czeskim partnerem oraz przygotowania merytoryczne do przeprowadzenia działań. W 2022 roku zostały zrealizowane założenia projektowe. Została wydana ilustrowana bajka, a także piękne bajkowe kartki i gry, które trafiły już do niejednego dziecka, a będą nadal rozdawane podczas różnych wydarzeń Gminy Międzylesie, a także po czeskiej stronie.

W ramach projektu odbył się jarmark, którego program składał się z: gry terenowej przeprowadzonej przez harcerzy i wolontariuszy, warsztatów cyrkowych, gry na instrumentach etnicznych, wykonywania instrumentów z recyklingu oraz pokazu „Bubble show”. Całe rodziny mogły skorzystać z poczęstunku, puszczać ogromne bańki mydlane czy bawić się chustą animacyjną.

Projekt kontynuuje tradycję międzyleskiego wilka, dzięki czemu zakupione zostały wilki, które wraz z tasiemką oznaczającą środki finansowania trafiały w ręce dzieci i osób odwiedzających miasto. Magnesy również przybrały kształt wilka i zagoszczą na niejednej lodówce.

Działania nie mogłyby się odbyć, gdyby nie pozyskane pieniądze z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis.


23.12.2021

Babie Lato

Projekt realizowany ze środków EFRR i środków państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Partner czeski projektu "Babie Lato" - Orlickie Zahori.

W skrócie:

Projekt skierowany jest do kobiet w każdym wieku. Skupia się na odpoczynku poprzez sztukę. Podczas projektu kobiety będą mogły wziąć udział w wielu zajęciach manualnych i wykładach (online) z pogranicza wytwórstwa zapomnianego, jak i nowoczesnych technik twórczych, psychologii i zdrowia. Chcemy, aby te dziedziny się przeplatały. Dodatkowo ponieważ Międzylesie leży na terenach, na których dominowała niegdyś produkcja tkacka chcemy pielęgnować tę sztukę i połączyć ją z dzisiaj panującymi trendami.

Czytaj więcej

01.07.2021

Skrzynia Beniamina

czyli bawmy się razem na pograniczu polsko-czeskim

Projekt realizowany ze środków EFRR i środków państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Projekt poświęcony jest dzieciom i dziecięcej wyobraźni, w ramach którego MGOK Międzylesie wyda pięknie ilustrowaną książkę dla dzieci, kreatywny przewodnik, zorganizuje jarmark oraz zakupi sprzęt animacyjny.

Czytaj więcej