05.09.2022

Podróżniczy festiwal na Krzyżowej Górze

W niedzielę 18 września w godzinach popołudniowych zapraszamy na wspólne polsko-czeskie wejście na wieżę widokową Krzyżową Górę /Křížová hora/. Zbiórka o godzinie 13:30 przy kościele św. Mateusza. Dla każdego uczestnika przygotowaliśmy drobny upominek. Na szczycie odbędą się warsztaty z czeskim górskim pogotowiem ratunkowym Horską służbą. Od wieży widokowej pójdziemy pod kościół Wniebowzięcia Marii Panny w Sanovie. Obejrzeć tu będzie można drewniane rzeźby wykonane dla nowo przygotowywanej drogi krzyżowej. Autorem jest pan Bubák, miejscowy rzeźbiarz.

Program obejmuje:

  • prelekcję Rostislava Bartoňa na temat „W krainie opowieści”. Spotkanie połączone z wyświetlaniem bardzo ciekawych zdjęć z Gór Orlickich.
  • prezentację Michala Kudláčka Marii Sieberovej, którzy przedstawią Warszawę i Wrocław oczyma turysty (czego nie pominąć, czego unikać itd.).
  • przedstawienie „Szlaku Grzbietowego”, trasy grzbietowej prowadzącej z kraju libereckiego przez Niemcy, Polską i kraje hradecki, pardubicki i ołomuniecki na Pradziada. Będzie można poznać trasę, wyznaczoną już na początku XX wieku, która biegnie przez szczyty wszystkich masywów górskich leżących na granicy, prowadzając także do nowo zbudowanych wież widokowych.
  • Wirtualne zwiedzanie. To nowy projekt, który dofinansowano z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis. Przy pomocy okularów 3D będzie można się przenieść w miejsca bliskie i dalekie. Odwiedzimy halę sportową w Červenej Vodzie, wieżę widokową na Górze Krzyżowej (Křížová hora), kościół św. Mateusza w Červenej Vodzie i kościół Wniebowzięcia Maryi Panny w Šanovie. Z bardziej odległych miejsc będzie można zwiedzić Międzylesie. Zaprowadzimy Państwa do aquaparku, domu tkaczy i zamku.


08.06.2022

Poszukujemy pracownika

Informujemy, iż poszukujemy pracownika na wolny etat Instruktora Kulturalno-Oświatowego. Wszelkie szczegóły dotyczące warunków przyjęcia do pracy i niezbędnych dokumentów znajdują się na naszej fanpage na facebooku oraz bip. 
Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu. 


23.12.2021

Zespół Międzylesianie - kolędowanie

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia Panie z Zespołu Międzylesianie przygotowały dla Państwa kilka pięknych kolęd i pieśni.
 
My jako MGOK dołączamy się do nich i życzymy wszystkim, aby te święta były ciepłe i radosne, dalekie od trosk i zmartwień, a nadchodzący Nowy Rok przyniósł wiele dobrych chwil.
WESOŁYCH ŚWIĄT!

 


09.09.2021

ŚWIĘTO LASU BARTNICY SUDETÓW

Zapraszamy w niedzielę 19 września na imprezę organizowaną przez międzyleskich leśników. Będzie bardzo, bardzo dużo się działo, będzie nasza scena, będzie smacznie, bardzo wesoło a na koniec śpiewnie, nastrojowo i muzycznie. Zaczynamy już o 10 rano a skończymy dopiero po zmroku. MGOK w Międzylesiu udziela organizatorom wsparcia technicznego, oraz udostępnia pole biwakowe wraz z infrastrukturą. 

 


11.03.2021

Szkolne konkursy Wielkanocne!

Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursach Wielkanocnych organizowanych przez Samorządową Szkołę Podstawową w Międzylesiu.


11.03.2021

Konkurs Wielkanocny!

Uwaga, uwaga!!! Gmina Międzylesie ogłasza konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną Anno Domini 2021! Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w konkursie.